نخ لیفت

دکتر انوشه محمودیان - نخ لیفت

نخ لیفت مونو Mono نوع ساده نخ PDO می باشد. این نخ ها صاف و بدون خار هستند و میزان تهاجمی بودن آنها حداقل است. برای به دست آوردن بهترین نتیجه، نخ مونو را با الگوی مشبک در پوست می گذارند.
با ورود نخ مونو Mono به پوست، پوست تحریک به کلاژن سازی شده و به تدریج عمل جوانسازی پوست را انجام می دهد. نخ مونو لیفتینگ قابل توجهی در پوست ایجاد نمی کند و بیشتر برای جوانسازی و افزایش کلاژن سازی پوست استفاده می شود.
نخ مونو برای جوانسازی گردن، رفع خطوط پیشانی، چروک های صورت و حجم دهی به گونه مورد استفاده قرار می گیرد.

نخ لیفت کاگ COG نوع خاردار نخ PDO می باشد. خارهای موجود بر روی این نخ ها با ساپورت بافت پوست، باعث لیفت آن می شوند. نخ خاردار کاگ در تحریک پوست به کلاژن سازی بسیار موثر بوده و خصوصا در اطراف خارها تولید کلاژن را افزایش می دهند.
نخ لیفت کاگ به صورت تکی و یا ترکیبی با نخ مونو استفاده می شوند تا بافت پوست را به صورت مکانیکی بالا کشیده و سفتی و صافی بیشتری ایجاد کنند.
نخ لیفت کاگ COG معمولا در خط فک برای تغییر استایل صورت استفاده می شود. به علاوه، این نخ ها در لیفت غبغب، ابرو و بینی نیز مورد استفاده قرار می گیرند.

نخ لیفت اسکرو نوعی از نخ های PDO است که به دور سوزن پیچیده شده و برای حجم دهی زیاد به صورت مورد استفاده قرار می گیرد. برای ایجاد فرم مثلثی در صورت، نخ اسکرو Screw عمل لیفتینگ و حجم دهی به صورت را انجام می دهد. نخ PDO اسکرو به پوست صورت استحکام بخشیده و بدون نیاز به جراحی در پوست ایجاد لیفت می کند. ماندگاری اثر این نخ ها بین ۱۸ تا ۲۴ ماه می باشد