دکتر فرامرز صفای پیروز - جراحی پروتز سینه

عمل جراحی پروتز سینه با هدف افزایش حجم سینه و یا ایجاد تغییر در شکل، اندازه و یا بافت سینه انجام می‌شود. در حین این جراحی، جراح سیلیکون، سلاین و یا دیگر ایمپلنت‌های ممکن را در زیر عضلات سینه و یا بافت سینه قرار می‌دهد. نکته قابل توجه این است که اغلب این ایمپلنت‌ها بسته به جنس و کیفیت به طور میانگین از ۷ تا ۱۲ سال عمر می‌کنند.

آنچه که باید در مورد جراحی پروتز سینه بدانید

یکی از پر طرفدار ترین جراحی های زیبایی، جراحی پروتز سینه در بانوان است. تصور بسیاری از زنان این است که سینه‌های بسیار کوچکی دارند یا اینکه سینه هایشان اندازه، شکل نامتوازن یا غیر جذاب دارد که در اکثر موارد جراحی پروتز سینه راه درمان آن است.

بعضی از خانم‌ها پس از سن بلوغ سینه هایشان کاملاً رشد نکرده یا بعد از حاملگی یا تغییرات وزن، افزایش وزن به میزان قابل توجهی دستخوش تغییرات شده است. بهبود شکل و تناسب اندام شما به وسیله روش‌های مختلف جراحی پلاستیک خصوصا جراحی پروتز سینه، باعث افزایش اعتماد به نفس، احساس زنانگی و زیبایی توام با تناسب شده و نیز باعث تغییر در نگرش دیگران نسبت به شما می‌شود.

طبق مطالعات انجام شده میزان رضایت بیماران بعد از انجام عمل پروتز سینه بسیار بالا می‌باشد و انجام جراحی پروتز سینه علاوه بر افزایش اعتماد به نفس فرد، باعث بهبود روابط زناشویی وی نیز شده است. همه ساله تعداد زیادی از زنان در سرتاسر دنیا، عمل جراحی پروتز سینه را انجام می‌دهند و در واقع جراحی پروتز سینه شایع ترین عمل جراحی زیبایی بر روی پستان‌ها می‌باشد.

جراحی پروتز سینه (بزرگ کردن سینه با استفاده از پروتز سینه) فرآیندی است که شامل مراحل ذیل می‌باشد:

  • آموزش جامع بیمار و گرفتن رضایت نامه آگاهانه
  • ارزیابی قبل از عمل بر اساس بافت سینه بیمار
  • تکنیک جراحی با بهبودی سریع
  • آموزش‌های کامل بعد از عمل

در انتخاب پروتز سینه و مراقبت‌های بعد از عمل حتماً بایستی همکاری کامل بین بیمار و جراح وجود داشته باشد. جراح پروتز سینه و بیمار باید به این درک متقابل برسند که سایز و نوع پروتز صرفا بر اساس تمایل و خواسته بیمار انتخاب نمی‌شود، بلکه در این انتخاب عواملی نظیر ابعاد پستان و خصوصیات بافتی سینه نیز قابل توجه هستند. بیمار بایستی متوجه محدودیت‌های پوشش بافتی پستان خود باشد و اینکه انتخاب پروتز سینه مستلزم در نظر گرفتن مشکل و توپوگرافی پستان دارد.

یک نکته کلیدی که در جلسه مشاوره اولیه دکتر صفائی پیروز باید به آن توجه شود، آن است که مشخص شود آیا بیمار انتظارات واقع گرایانه از عمل جراحی پروتز سینه دارد یا خیر.

.
در جریان باشید
درباره
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments