امکانات یک سایت پزشکی

وبسایت پزشکی چه امکاناتی باید داشته باشد؟

وبسایت پزشکی شمایی از مطب شما در فضای آنلاین است. برای طراحی ان مواردی را باید در نظر گرفت. در ادامه به شرح برخی از امکانات وبسایت پزشکی می پردازیم. باید در نظر داشت به فراخور ماهیت هدف وبسایت، این موارد ممکن است متغیر باشد .

بخش مقالات و آخرین یافته های علم پزشکی

برای بهبود رتبه سایت گذاشتن مقالاتی برای مخاطبان شما در سایت ضروری است. البته در طراحی این قسمت حتماً به سئوی سایت خود اهمیت بدهید. از متخصصان این امر برای بهینه سازی سایت خود و بهره گرفتن از خدمات سئو ایشان استفاده نمایید. پایه طراحی وب سایت پزشکی را بر اساس موتورهای جستجوگر قرار دهید تا بیماران به راحتی بتوانند وب سایت شما را پیدا نمایند .

رزرو نوبت اینترنتی

یکی از مهمترین امکانات وبسایت پزشکی، امکان تعیین وقت ملاقات با پزشک است. با این امکان، مشتریان شما می توانند در زمان و تاریخی که خودشان راحت تر هستند وقت ملاقات با شما را دریافت کنند. همچنین شما نیز می توانید زمان های ملاقات رزرو شده را مشاهده کنید و برنامه ریزی مناسبی برای زمان خود داشته باشید.  در هنگام رزرو وقت توسط بیماران، هزینه ویزیت را هم دریافت کنید که این امکان باید در طراحی وبسایت پزشکی لحاظ شود. این امکان می تواند از مراجعه نکردن بعضی از بیماران و ضایع شدن حق بیماران دیگر و همچنین اتلاف زمان شما جلوگیری کند.

رزومه

یک وبسایت پزشکی مناسب باید، امکان معرفی تخصص ها و بیوگرافی پزشکان در بخش خاصی را داشته باشد. این بخش کمک می کند بیماران با شما و سایر پزشکان همکارتان به خوبی آشنا شوند. همچنین برای شما نیز می تواند اعتبار بیشتری ایجاد کند.

گالری تصاویر بیماران و نمونه کار

برای داشتن یک وبسایت پزشکی مناسب و غنی، بخش گالری و نمونه کار برای نمایش تصاویر و نظرات بیماران قبلی، بسیار مورد استفاده قرار می گیرد .این بخش می تواند باعث ایجاد اعتماد در بازدیدکنندگان جدید وبسایت شما شود.

پرونده بیماران

ثبت نام کاربران در وبسایت پزشکی، کمک می کند کاربران شما بتوانند ، تاریخچه مراجعات خود را ببینند یا وقت های تعیین شده خود را تغییر دهند. می توان تمامی پرونده های مربوط به بیماران و مراجعان را به صورت دیجیتالی بایگانی نمود. هر زمان که شما به عنوان یک پزشک احتیاج به گزارشات درمانی خود دارید. این پایگاه اینترنتی بهترین کارمند برای شما خواهد بود .

امکان ایجاد فروشگاه اینترنتی برای ارائه محصولات پزشکی مرتبط.

ایجاد و مدیریت شبکه های اجتماعی به جهت مدیریت باشگاه بیماران و قرار دادن لینک آنها در وب سایت.

صفحه ای جهت ارائه اطلاعات تماس باید وجود داشته باشد. این صفحه شامل تلفن، آدرس فیزیکی (نمایش آن برروی نقشه گوگل)، آدرس اینترنتی و همچنین ساعات پذیرش بیمار .

و در آخر با طراحی سایت پزشکی شما ارتباط مستقیمی با مراجعان خود دارید. میتوانید به صورت اینترنتی از وضعیت بیماران خود مطلع شده و مشاوره لازم را ارائه دهید.

مقاله ای را که در خصوص ضرورت ایجاد وبسایت با وجود شبکه های اجتماعی متعدد منتشر شده است. توصیه میکنم این مقاله را که در لینک ذیل قرار گرفته است را مطالعه کنید.

0 0 vote
رتبه بندی
اشتراک
به من اطلاع بده
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments